24/05/2024

I letos jsme si připomněli Světový den IBD, který připadá na 19. května. K této příležitosti jsme pro vás a pro širokou veřejnost připravili naučnou stezku s 11 zastávkami. Stezka byla umístěna v Praze, Olomouci, Plzni a Karlových Varech v termínu od 17. do 27. května.

Někteří jste nám psali o tom, jak vás mrzí, že stezka nebyla také ve vašem městě. Jiní, že jste na tom zdravotně nebyli právě nejlépe a nemohli jste se zúčastnit, a proto jsme se rozhodli vám zpřístupnit naučnou stezku online. Více informace naleznete dále.

Můžete si také zasoutěžit o krásné ceny (viz níže). Výherce offline verze stezky a také vyhodnocení Světového dne včetně počtu soutěžících naleznete zde

IBD bez hranic

Světový den IBD jsme si připomněli tématem IBD bez hranic, protože IBD nezná hranice, regionální ani anatomické. Proto jsme:

 • spustili webovou stránku s mapou světa, na které demonstrujeme čísla nemocných s těmito onemocnění po celém světě a hlavně v Evropě.
 • připravili edukační videa s pacienty a lékaři – na obrazovém atlasu lidského těla ukazujeme, kde všude v těle se můžou jejich projevy objevit. Video IBD nezná hranice najdete na našem YouTube kanálu.
 • vydali speciální publikaci – Mimostřevní projevy u IBD, kterou šíříme zdarma mezi pacienty a která popisuje, kde všude se mohou Crohnova choroba a ulcerózní kolitida v těle projevit i mimo hranice střeva.

SOUTĚŽ, TAJENKA A KVÍZOVÉ OTÁZKY

Od 29. 5. 2024 budeme postupně každý den na našich sociálních sítích (Instagram, Facebook) a na konci této stránky zveřejňovat jeden plakát ze stezky. 

Čekají na vás plakáty s informacemi o problematice IBD (obecné informace o onemocněních, o našem spolku, dietách a stravování apod.) Text na plakátu vždy obsahuje informaci se správnou odpovědí pro zodpovězení následné kvízové otázky.

Po zodpovězení otázek u jednotlivých zastávek vyluštíte tajenku, která odkazuje na heslo naší pacientské organizace Pacienti IBD, z.s.

Kartičku s vyplněnou tajenkou nebo znění tajenky pošlete do 9. 6. 2024 do půlnoci na e-mail a zapojte se do slosování o ceny. Slosování kartiček nebo zaslaných odpovědí se správně vyplněnou tajenkou proběhne 10. 6. 2024.

PRAVIDLA SOUTĚŽE O CENY:

Pacientská organizace Pacienti IBD z.s., se sídlem Polská 15, 120 00, Praha 2, IČ: 22720936 vyhlašuje soutěž k online naučné IBD stezce. Tajenku s odpovědí zasílejte výhradně e-mailem na adresu .

Termín pro doručení tajenky: do 9. června 2024 včetně.

Do e-mailu uveďte:

 • své celé jméno (povinně)
 • tajenku

Každý soutěžící může zaslat jednu odpověď s tajenkou. Soutěže se mohou účastnit pacienti se střevními záněty, jejich rodiny i široká veřejnost. 

Stejně tak se soutěže mohou znovu zúčastnit také návštěvníci stezky z Prahy, Karlových Varů, Plzně a Olomouce  kromě výherců, kteří již jednou byli oceněni. Jen musí znovu poslat tajenku v novém termínu (od 29. 5. do 9. 6. 2024 včetně).

O co soutěžíme?

Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří obdrží:

 1. místo: Voucher na plavbu lodí po Vltavě (2hodinová plavba s rautem pro 2 osoby) od společnosti Prahalode.cz (Aquavia s. r. o.), videokurz Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba – jak žít a jíst kvalitně (Kurzyproradost.cz), tričko s logem Pacienti IBD a medvídek IBéďa
 2. místo: Dárkový poukaz na minikurz Jak žít šťastný život i s chronickou nemocí (Kurzyproradost.cz), možnost ročního členství pro rok 2025 a dárková taška od Pacienti IBD
 3. místo: Balíček od Pacienti IBD z. s.

SPONZOŘI STEZKY A SOUTĚŽE O CENY:

 • Eli Lilly
 • Takeda
 • Prahalode.cz – společnost Aquavia věnuje do soutěže vouchery na plavby lodí po Vltavě
 • Kurzyproradost.cz – online tvořivé, seberozvojové kurzy vč. kurzů například hry na piano, zobcovou flétnu aj.

Další podmínky soutěže v rámci online naučné IBD stezky+:

 • Vstupem do soutěže se všichni účastníci zavazují dodržovat její pravidla.
 • Účastníci naučné IBD stezky v Praze, Plzni, Karlových Varech i Olomouci se mohou zúčastnit i této online verze soutěže. Jen musí znovu poslat tajenku v novém termínu (od 29. 5. do 9. 6. 2024 včetně). Z online verze stezky jsou vyloučeni vylosovaní výherci, kteří obdrží ceny za stezku ve čtyřech českých a moravských městech.
 • Pacientská organizace PACIENTI IBD z.s. si vyhrazuje právo úprav pravidel soutěže včetně práva soutěž kdykoliv zrušit bez náhrady. Výhry v soutěži nejsou soudně vymahatelné.
 • Pacientská organizace PACIENTI IBD z.s.  si vyhrazuje právo změnit výherní ceny.
 • Ve sporných případech si pacientská organizace PACIENTI IBD z.s. vyhrazuje právo rozhodnout s konečnou platností.
 • Ze soutěže jsou vyloučeni členové výkonného výboru PACIENTI IBD z.s. a jejich rodinní příslušníci považující se za osoby blízké ve smyslu občanského zákoníku.
 • S Vašimi údaji zaslanými v rámci soutěže o ceny budeme nakládat následovně: V rámci soutěže udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů v rozsahu: jméno, příjmení a e-mail v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679. Bližší informace o zpracování osobních údajů jsou k dispozici na www.crohn.cz/gdpr.

Jednotlivé zastávky (online verze):