Semináře – Vybíráme témata, která vás zajímají a lékaře, kteří umějí poradit i pomoci. Semináře pořádáme pravidelně každý měsíc, většinou ve čtvrtky od 17.30 hodin u nás v kanceláři. V minulosti jste k nám mohli zavítat třeba na přednášku, která se zaměřila na novinky v léčbě střevních zánětů, těhotenství u pacientek s IBD, či průběh onemocnění u dětských pacientů. Témata vybíráme podle zájmu pacientů.

Svatováclavská IBD konference – Od roku 2009 pořádáme vždy v září Svatováclavskou IBD konferenci. Přednášejí lékaři a lékařky z celé České republiky. Součástí jsou poradny, které pacientům pomohou například s právní problematikou, ale také s výživou, či odvykáním kouření.

Světový den IBD – Do kalendářů si zapište datum 19. května. Tento den si připomínáme onemocnění, která na celém světě trápí více než 10 miliónů lidí. Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou trpí v Česku více než 56 tisíc lidí. Proto se v květnu oblékáme do fialové barvy, informujeme veřejnost o idiopatických střevních zánětech a skládáme hady z toaletních roliček. S tím nejdelším, v délce 2.4 km, jsme se v roce 2015 dokonce zapsali do České knihy rekordů.

Nebojte se s IBD cestovat! – Letní fotografická soutěž Nebojte se s IBD cestovat je určená všem, kteří se i přes své zdravotní problémy vydávají vstříc dobrodružství. Již osmým rokem motivujeme pacientky a pacienty, aby se nevzdávali a poznávali krásy České republiky a dalších zemí či kontinentů. Soutěžní fotografie z výletů, zajímavých míst nebo dovolených uveřejňujeme na našem facebookovém profilu, kde probíhá i online hlasování.

Hlavní akce

Podzimní setkání psychoterapeutické skupiny pro dospělé s IBD

Datum akce: 31/12/2020 – Čtvrtek –
17:30 – 19:30
Místo konání: Malá Štěpánská, Malá Štěpánská 3, 3.patro, Praha

Termín prvního sezení závisí na aktuální epidemické situaci a bude ještě upřesněn. Děkujeme za pochopení. V říjnu 2019 jsme začali spolupracovat s psychoterapeutkou Mgr. Martinou Hazukovou, která vytvořila Terapeutickou skupinu pro pacienty s IBD. Od […]

Více o akci

Seminář – Praha: IBD u dětí a mladistvých

Datum akce: 05/11/2020 – Čtvrtek –
17:30 – 19:30
Místo konání: Kancelář Pacienti IBD, Polská 15, Praha

Vzhledem k aktuální epidemické situaci jednáme s lékaři o změně termínu, případně o možnosti odvysílání semináře on-line formou webináře. Na akci je možné se registrovat zatím v původním termínu a o změnách Vás budeme informovat […]

Více o akci
Archiv akcí