Semináře – Vybíráme témata, která vás zajímají a lékaře, kteří umějí poradit i pomoci. Semináře pořádáme pravidelně každý měsíc, většinou ve čtvrtky od 17.30 hodin u nás v kanceláři. V minulosti jste k nám mohli zavítat třeba na přednášku, která se zaměřila na novinky v léčbě střevních zánětů, těhotenství u pacientek s IBD, či průběh onemocnění u dětských pacientů. Témata vybíráme podle zájmu pacientů.

Svatováclavská IBD konference – Od roku 2009 pořádáme vždy v září Svatováclavskou IBD konferenci. Přednášejí lékaři a lékařky z celé České republiky. Součástí jsou poradny, které pacientům pomohou například s právní problematikou, ale také s výživou, či odvykáním kouření.

Světový den IBD – Do kalendářů si zapište datum 19. května. Tento den si připomínáme onemocnění, která na celém světě trápí více než 10 miliónů lidí. Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou trpí v Česku více než 56 tisíc lidí. Proto se v květnu oblékáme do fialové barvy, informujeme veřejnost o idiopatických střevních zánětech a skládáme hady z toaletních roliček. S tím nejdelším, v délce 2.4 km, jsme se v roce 2015 dokonce zapsali do České knihy rekordů.

Nebojte se s IBD cestovat! – Letní fotografická soutěž Nebojte se s IBD cestovat je určená všem, kteří se i přes své zdravotní problémy vydávají vstříc dobrodružství. Již osmým rokem motivujeme pacientky a pacienty, aby se nevzdávali a poznávali krásy České republiky a dalších zemí či kontinentů. Soutěžní fotografie z výletů, zajímavých míst nebo dovolených uveřejňujeme na našem facebookovém profilu, kde probíhá i online hlasování.

Hlavní akce

13. ročník pacientské IBD konference v Hradci Králové

Datum akce: 23/05/2024 – Čtvrtek –
15:30 – 18:00
Místo konání: Restaurant Grill Duran, Sekaninova 398, Hradec Králové

Zveme Vás na již 13. ročník pacientské IBD konference v Hradci Králové. Konference je určena jak pro pacienty s IBD onemocněním a jejich rodiny, tak pro širokou veřejnost. Vstup je zdarma, těsíme se na Vás.

Více o akci

Světový den IBD 2024

Datum akce: 18/05/2024 – Sobota –
Celý den

19. května patří každý rok Světovému dni IBD. Tento den si připomínáme IBD onemocnění, proto se oblékáme do fialové barvy (která symbolizuje naše onemocnění), informujeme veřejnost o idiopatických střevních zánětech, setkáváme se na společných akcích a skládáme hady z toaletních roliček. S tím nejdelším, v délce 2.4 km, jsme se v roce 2015 dokonce zapsali do České knihy rekordů.

Více o akci

Olomouc: Svépomocná skupina pro pacienty a rodiče dětí s IBD

Datum akce: 17/04/2024 – Středa –
16:15 – 17:45
Místo konání: Rodinné centrum OLIVY, 8. května 27, Olomouc

Zveme Vás na čtvrté setkání svépomocné skupiny v Olomouci. Skupina je určena pro pacienty s IBD a rodiče dětí s IBD onemocněním (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba). Vstup je zdarma, k dispozici bude čaj a káva.

Více o akci

Pacientská konference v Plzni 2024

Datum akce: 25/04/2024 – Čtvrtek –
16:15 – 19:00
Místo konání: Salónek restaurace Osteria Garage, Částkova 56, Plzeň-Slovany

Zveme Vás na pacientskou IBD konferenci (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida) v Plzni, která bude plná zajímavých přednášek. Současně se můžete setkat a sdílet své zkušenosti s ostatními pacienty.

Více o akci

Svatováclavská IBD konference 2024

Datum akce: 21/09/2024 – Sobota –
9:00 – 15:00

V sobotu 21. září 2024 se budeme těšít jak na Vás – samotné pacienty s diagnózou IBD, tak na Vaše rodiny a přátelé. Konference je určena také pro širokou veřejnost, tedy přijít může kdokoliv, koho daná problematika zajímá.

Více o akci
Archiv akcí