Semináře – Vybíráme témata, která vás zajímají a lékaře, kteří umějí poradit i pomoci. Semináře pořádáme pravidelně každý měsíc, většinou ve čtvrtky od 17.30 hodin u nás v kanceláři. V minulosti jste k nám mohli zavítat třeba na přednášku, která se zaměřila na novinky v léčbě střevních zánětů, těhotenství u pacientek s IBD, či průběh onemocnění u dětských pacientů. Témata vybíráme podle zájmu pacientů.

Svatováclavská IBD konference – Od roku 2009 pořádáme vždy v září Svatováclavskou IBD konferenci. Přednášejí lékaři a lékařky z celé České republiky. Součástí jsou poradny, které pacientům pomohou například s právní problematikou, ale také s výživou, či odvykáním kouření.

Světový den IBD – Do kalendářů si zapište datum 19. května. Tento den si připomínáme onemocnění, která na celém světě trápí více než 10 miliónů lidí. Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou trpí v Česku více než 56 tisíc lidí. Proto se v květnu oblékáme do fialové barvy, informujeme veřejnost o idiopatických střevních zánětech a skládáme hady z toaletních roliček. S tím nejdelším, v délce 2.4 km, jsme se v roce 2015 dokonce zapsali do České knihy rekordů.

Nebojte se s IBD cestovat! – Letní fotografická soutěž Nebojte se s IBD cestovat je určená všem, kteří se i přes své zdravotní problémy vydávají vstříc dobrodružství. Již osmým rokem motivujeme pacientky a pacienty, aby se nevzdávali a poznávali krásy České republiky a dalších zemí či kontinentů. Soutěžní fotografie z výletů, zajímavých míst nebo dovolených uveřejňujeme na našem facebookovém profilu, kde probíhá i online hlasování.

Hlavní akce

Fotosoutěž: Léto s IBD – 2024

Datum akce: 01/07/2024 – Pondělí – 17/09/2024 – Úterý –
0:00

I letos se můžete těšit na soutěž LÉTO S IBD. Čeká vás už 12. ročník letní fotografické soutěže a opět nás čeká česko-slovenská spolupráce a fotografie z obou zemí.

Více o akci

Karlovarská pacientská IBD konference – 3. ročník

Datum akce: 29/08/2024 – Čtvrtek –
14:00 – 17:00
Místo konání: Hotel Kriváň, Sadová 800, Karlovy Vary

Zveme Vás na 3. ročník Karlovarské pacientské IBD konference. Těšit se na Vás budeme ve čtvrtek 29. srpna 2024 a po skončení odborného programu jste zváni na malé občerstvení, které můžete využít i k neformálnímu setkání s přednášejícími a ostatními hosty.

Více o akci

Svatováclavská IBD konference 2024

Datum akce: 21/09/2024 – Sobota –
9:00 – 15:00
Místo konání: Spojka Karlín, Pernerova 697/35, Praha 8 – Karlín

V sobotu 21. září 2024 se budeme těšít jak na Vás – samotné pacienty s diagnózou IBD, tak na Vaše rodiny a přátelé. Konference je určena také pro širokou veřejnost, tedy přijít může kdokoliv, koho daná problematika zajímá.

Více o akci
Archiv akcí