28/05/2024

I letos jsme si připomněli Světový den IBD, který připadá na 19. května. K této příležitosti jsme pro vás a pro širokou veřejnost připravili naučnou stezku s 11 zastávkami. Stezka byla umístěna v Praze, Olomouci, Plzni a Karlových Varech v termínu od 17. do 27. května, kdy se účastníci mohli zúčastnit také soutěže o ceny. Vyhlášení vítězů naleznete níže. 

Od 29. května si můžete stezku projít online a také se připojit k soutěži o ceny. Více informací o online naučné IBD stezce zde.

Světový den IBD jsme si připomněli tématem IBD bez hranic, protože IBD nezná hranice, regionální ani anatomické. Proto jsme:

  • spustili webovou stránku s mapou světa, na které demonstrujeme čísla nemocných s těmito onemocnění po celém světě a hlavně v Evropě.
  • připravili edukační videa s pacienty a lékaři – na obrazovém atlasu lidského těla ukazujeme, kde všude v těle se můžou jejich projevy objevit. Video IBD nezná hranice najdete na našem YouTube kanálu.
  • vydali speciální publikaci – Mimostřevní projevy u IBD, kterou šíříme zdarma mezi pacienty a která popisuje, kde všude se mohou Crohnova choroba a ulcerózní kolitida v těle projevit i mimo hranice střeva.

Vyhlášení výsledků soutěže o ceny

Všichni, kteří poslali do soutěže správné znění tajenky z naučné IBD stezky, byli zařazeni do slosování. Celkem 29 soutěžících. Video ze slosování je k dispozici na našem Instagramu a Facebooku.

  1. místo: Voucher na plavbu lodí po Vltavě (2hodinová plavba s rautem pro 2 osoby) od společnosti Prahalode.cz (Aquavia s. r. o.), dárkový poukaz na videokurz dle vlastního výběru od Kurzyproradost.cz, tričko s logem Pacienti IBD a medvídek IBéďa vyhrává paní Klára Horová.
  2. místo:  Dárkový poukaz na videokurz dle vlastního výběru od Kurzyproradost.cz, možnost ročního členství pro rok 2025 a dárková taška od Pacienti IBD vyhrává paní Markéta Přikrylová.
  3. místo: Balíček od Pacienti IBD z. s. vyhrává paní Marie Láclavíková.

Vzhledem k hojnému počtu zaslaných fotografií se naše projektová manažerka Ing. Veronika Hanzlíková rozhodla do slosování přidat ještě jednu cenu, která nebyla původně v seznamu cen uvedena, a tou je poukaz na plavbu lodí pro dva s rautem od společnosti Aquavia s. r. o. – Prahalode.cz.  Proto se většina účastníků soutěže (tedy ti, kteří současně poslali svoji fotografii ze stezky a také vyluštěnou tajenku) dostala do slosování dvakrát.

  • Výhercem poukazu na plavbu lodí se proto znovu stává jedna z výherkyň – paní Marie Láclavíková, na kterou se tak usmálo štěstí dvakrát.

Všichni soutěžící nebo ti, kteří poslali svoji fotografii ze stezky, obdrží navíc od společnosti Aquavia s. r. o. jako malý dárek slevový kupón. Slevový kupón jim dorazí z e-mailu a stejně tak budou zkontaktováni výherci.

Pár fotografií od účastníků:

Další fotografie naleznete v našem facebookovém albu Naučná stezka – Světový den IBD 2024.