Zajímá vás, zdali při střevních onemocněních můžete pít kafe nebo alkohol? Chcete se léčit v lázních, ale nevíte, jak si o pobyt zažádat? Vašim otázkám se věnují naši odborníci v právní, výživové a lékařské poradně. Stačí jen vyplnit formulář. Odpověď obdržíte do 14 dnů.

UPOZORNĚNÍ
Poradny jsou pouze alternativním zdrojem informací a nenahrazují přímý kontakt s odborníky. Uživatelům doporučujeme osobně vyhledat pomoc, ať už lékařskou nebo právní. Uživatel poradny dává odesláním dotazu souhlas s jeho anonymním uveřejněním na těchto stránkách. Pacienti IBD nenesou odpovědnost za škody na zdraví či majetku uživatele či třetích osob ani za jiné škody vyplývajících z použití poraden.

Seznam všech dotazů

Proplácení cestovních nákladů v souvislosti se zdravotní péčí

Problematiku proplácení cestovních nákladů v souvislosti se zdravotní péči upravuje zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. 

Crohn a koronavirus

Pacienti s IBD jsou více náchylní na infekce obecně, také záleží na léčbě.

Očkování tetanus a meningokok

Jje možné/vhodné/doporučené při Crohnově chorobě a při užívání Imasupu a zároveň biologické léčby přeočkovat tetanus a meningokoka?

Příprava na koloskopii a střevní mikroflóra

Nenarušuje příprava na kolonoskopii střevní mikroflóru?

Rozdíl mezi Crohnem a kolitidou

Podle čeho se dá s jistotou určit, zda má pacient UC nebo Crohnovu chorobu. Liší se například biopsie?

Odstranění tlustého střeva

Je možné odstranění pouze části tlustého střeva při ulcerózní kolitidě a ponechání zbytku? Nebo se opravdu vždy provádí subtotální kolektomie – a proč?

Anemie a tetanie

Co dělat, když chybí hlavně hořčík a železo.

Léky a nežádoucí účinky

Vadí, že jsem brala cortiment skoro dva roky? Může to mít pro tělo nějaké následky? Má nějaké vedlejší účinky užívání dlouhodobě pentasy sachet?

Užívání křemeliny

Je vhodné užívání křemeliny?

Skvrny na kůži

Můžou hyperpigmentaci způsobovat léky?

1 2 3 8