Zajímá vás, zdali při střevních onemocněních můžete pít kafe nebo alkohol? Chcete se léčit v lázních, ale nevíte, jak si o pobyt zažádat? Vašim otázkám se věnují naši odborníci v právní, výživové a lékařské poradně. Stačí jen vyplnit formulář. Odpověď obdržíte do 14 dnů.

UPOZORNĚNÍ
Poradny jsou pouze alternativním zdrojem informací a nenahrazují přímý kontakt s odborníky. Uživatelům doporučujeme osobně vyhledat pomoc, ať už lékařskou nebo právní. Uživatel poradny dává odesláním dotazu souhlas s jeho anonymním uveřejněním na těchto stránkách. Pacienti IBD nenesou odpovědnost za škody na zdraví či majetku uživatele či třetích osob ani za jiné škody vyplývajících z použití poraden.

Seznam všech dotazů

Očkování proti lidskému papilomaviru

Syn 13 let má 4 roky Crohnovu chorobu. Nyní bere 2x denně imashup a je bez potíží. Pediatr nám doporučil vakcínu proti…

Očkování a kojení miminka když je matka na biologické léčbě

Mám šestitýdenní miminko a užívám Stelaru co 8 týdnů. V průběhu těhotenství a ani po porodu nebylo užívání přerušeno. Plně kojím. Chtěla jsem se zeptat…

Proplácení cestovních nákladů v souvislosti se zdravotní péčí

Problematiku proplácení cestovních nákladů v souvislosti se zdravotní péči upravuje zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. 

Crohn a koronavirus

Pacienti s IBD jsou více náchylní na infekce obecně, také záleží na léčbě.

Očkování tetanus a meningokok

Jje možné/vhodné/doporučené při Crohnově chorobě a při užívání Imasupu a zároveň biologické léčby přeočkovat tetanus a meningokoka?

Příprava na koloskopii a střevní mikroflóra

Nenarušuje příprava na kolonoskopii střevní mikroflóru?

Rozdíl mezi Crohnem a kolitidou

Podle čeho se dá s jistotou určit, zda má pacient UC nebo Crohnovu chorobu. Liší se například biopsie?

Odstranění tlustého střeva

Je možné odstranění pouze části tlustého střeva při ulcerózní kolitidě a ponechání zbytku? Nebo se opravdu vždy provádí subtotální kolektomie – a proč?

Anemie a tetanie

Co dělat, když chybí hlavně hořčík a železo.

Léky a nežádoucí účinky

Vadí, že jsem brala cortiment skoro dva roky? Může to mít pro tělo nějaké následky? Má nějaké vedlejší účinky užívání dlouhodobě pentasy sachet?

1 2 3 8