22/10/2019

Na našem Youtube kanále nyní najdete všechny přednášky ze Svatováclavské IBD konference 2019. Omlouváme se za sníženou kvalitu u některých videí, ale jde hlavně o zvuk.

úvodní slovo

První přednáška již tradičně patřila Prof. MUDr. Milanu Lukášovi, CSc. z Klinického a výzkumného centra pro střevní záněty – ISCARE, který informoval přítomné o nových možnostech léčby IBD.

Přednáška Mgr. Jána Križana ze společnosti Janssen, který hovořil o klinických studiích

Přednáška Mgr. Martiny Hazukové, která se věnovala tématu skupinové a individuální psychoterapie u IBD pacientů.

S výsledky průzkumu pod názvem Vliv IBD na plodnost IBD pacientů účastníky seznámila MUDr. Dana Ďuricová, Ph.D. z ISCARE

Manažerka komunikace spolku Pacienti IBD z.s. Mgr. Lucie Laštíková, která informovala o aktivitách a novinkách v organizaci v uplynulém roce.

Dopolední blok zakončil Bc. Matěj Balga s pěkně zpracovanou a vtipnou prezentací o svých cestách na kole a v kajaku kolem světa.

Odpolední program zahájila Ing. Veronika Hanzlíková se svým manželem Ing. Pavlem Hanzlíkem, kteří, vyhlásili vítěze Letní fotografické soutěže: Nebojte se cestovat s IBD.

Poté vystoupila MUDr. Barbora Bahníková z Krajské nemocnice Liberec, která přednášela o možnostech léčby IBD v těhotenství.

Na závěr konference vystoupil doc. MUDr. Martin Bortlík, Ph.D. z ISCARE, který hovořil o nových metodách v endoskopii pro IBD a konferenci

Konferenci zakončila Mgr. Nikola Homzová, taktéž z ISCARE, která se věnovala výživě a dietám u IBD.

Prezentace komerčního přípravku Butyrátu