Datum akce: 29/05/2024 - Středa - 08/06/2024 - Sobota - Celý den

I letos jsme si připomněli Světový den IBD, který připadá na 19. května. K této příležitosti jsme pro vás a pro širokou veřejnost připravili naučnou stezku s 11 zastávkami. Stezka byla umístěna v Praze, Olomouci, Plzni a Karlových Varech v termínu od 17. do 27. května.

Někteří jste nám psali o tom, jak vás mrzí, že stezka nebyla také ve vašem městě. Jiní, že jste na tom zdravotně nebyli právě nejlépe a nemohli jste se zúčastnit, a proto jsme se rozhodli vám zpřístupnit naučnou stezku online.

Můžete si také zasoutěžit o krásné ceny. Výherce offline verze stezky a také vyhodnocení Světového dne včetně počtu soutěžících naleznete zde

SOUTĚŽ, TAJENKA A KVÍZOVÉ OTÁZKY

Od 29. 5. 2024 budeme postupně každý den na našich sociálních sítích (Instagram, Facebook) a na konci této webové stránky zveřejňovat jeden plakát ze stezky. 

Čekají na vás plakáty s informacemi o problematice IBD (obecné informace o onemocněních, o našem spolku, dietách a stravování apod.) Text na plakátu vždy obsahuje informaci se správnou odpovědí pro zodpovězení následné kvízové otázky.

Po zodpovězení otázek u jednotlivých zastávek vyluštíte tajenku, která odkazuje na heslo naší pacientské organizace Pacienti IBD, z.s.

Kartičku s vyplněnou tajenkou nebo znění tajenky pošlete do 9. 6. 2024 do půlnoci na e-mail a zapojte se do slosování o ceny. Slosování kartiček nebo zaslaných odpovědí se správně vyplněnou tajenkou proběhne 10. 6. 2024.

PRAVIDLA SOUTĚŽE O CENY:

Pacientská organizace Pacienti IBD z.s., se sídlem Polská 15, 120 00, Praha 2, IČ: 22720936 vyhlašuje soutěž k online naučné IBD stezce. Tajenku s odpovědí zasílejte výhradně e-mailem na adresu .

Termín pro doručení tajenky: do 9. června 2024 včetně.

Do e-mailu uveďte:

 • své celé jméno (povinně)
 • tajenku

Každý soutěžící může zaslat jednu odpověď s tajenkou. Soutěže se mohou účastnit pacienti se střevními záněty, jejich rodiny i široká veřejnost. 

Stejně tak se mohou soutěže znovu zúčastnit také návštěvníci stezky z Prahy, Karlových Varů, Plzně a Olomouce  kromě výherců, kteří již jednou byli oceněni. 

O co soutěžíme?

Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří obdrží:

 1. místo: Voucher na plavbu lodí po Vltavě (2hodinová plavba s rautem pro 2 osoby) od společnosti Prahalode.cz (Aquavia s. r. o.), videokurz Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba – jak žít a jíst kvalitně (Kurzyproradost.cz), tričko s logem Pacienti IBD a medvídek IBéďa
 2. místo: Dárkový poukaz na minikurz Jak žít šťastný život i s chronickou nemocí (Kurzyproradost.cz), možnost ročního členství pro rok 2025 a dárková taška od Pacienti IBD
 3. místo: Balíček od Pacienti IBD z. s.

SPONZOŘI STEZKY A SOUTĚŽE O CENY:

 • Eli Lilly
 • Takeda
 • Prahalode.cz – společnost Aquavia věnuje do soutěže vouchery na plavby lodí po Vltavě
 • Kurzyproradost.cz – online tvořivé, seberozvojové kurzy vč. kurzů například hry na piano, zobcovou flétnu aj.

Další podmínky soutěže v rámci online naučné IBD stezky:

 • Vstupem do soutěže se všichni účastníci zavazují dodržovat její pravidla.
 • Účastníci naučné IBD stezky v Praze, Plzni, Karlových Varech i Olomouci se mohou zúčastnit i této online verze soutěže.  Z online verze stezky jsou vyloučeni vylosovaní výherci, kteří obdrží ceny za stezku ve čtyřech českých a moravských městech.
 • Pacientská organizace PACIENTI IBD z.s. si vyhrazuje právo úprav pravidel soutěže včetně práva soutěž kdykoliv zrušit bez náhrady. Výhry v soutěži nejsou soudně vymahatelné.
 • Pacientská organizace PACIENTI IBD z.s.  si vyhrazuje právo změnit výherní ceny.
 • Ve sporných případech si pacientská organizace PACIENTI IBD z.s. vyhrazuje právo rozhodnout s konečnou platností.
 • Ze soutěže jsou vyloučeni členové výkonného výboru PACIENTI IBD z.s. a jejich rodinní příslušníci považující se za osoby blízké ve smyslu občanského zákoníku.
 • S Vašimi údaji zaslanými v rámci soutěže o ceny budeme nakládat následovně: V rámci soutěže udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů v rozsahu: jméno, příjmení a e-mail v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679. Bližší informace o zpracování osobních údajů jsou k dispozici na www.crohn.cz/gdpr.