Trpíte idiopatickým střevním onemocněním? Byl vám diagnostikován dráždivý tračník? Jste stomik, celiak nebo pacient s postižením střev po operaci? Právě pro vás je určena WC karta.

K čemu karta slouží? Její předložení vám pomůže s rychlejším zpřístupněním veřejných i neveřejných toalet. V případě akutní zdravotní komplikace se ji nebojte použít! Karta obsahuje dvojjazyčné česko-anglické vysvětlení o tom, že jste neinfekční pacient s akutní potřebou návštěvy toalety. Karta neobsahuje žádné citlivé osobní údaje. Využít ji můžete u našich partnerů, kteří se dobrovolně zavázali kartu akceptovat, a pomoci tak nemocným.

podoba WC karty
Karta o rozměru kreditky je vyrobena z PVC. Je oboustranně potištěná a zalaminovaná. Informační texty na kartě jsou v češtině a angličtině. Personalizace a nepřenositelnost karet je zajištěna unikátním číslem karty. WC karta nenese žádné osobní údaje držitele!

jak získat WC Kartu
Registrovaní členové spolku Pacienti IBD uhradí poplatek ve výši 200 Kč jakožto členský příspěvek na příslušný rok a zašlou lékařem potvrzenou žádost o vydání WC karty na adresu: Pacienti IBD., Polská 15, 120 00 Praha 2, či ji naskenovanou zašlou na e-mail: . Po splnění uvedených podmínek a provedené úhradě bude WC karta zaslána poštou.

Nečlenové pacientské organizace mohou o kartu písemně požádat a prokázat se potvrzením od lékaře. Na základě uhrazeného poplatku 150 korun a doložení lékařského potvrzení jim bude WC karta zaslána poštou.

podporují nás česká města
Požádali jsme česká města , aby otevřela své veřejné i neveřejné toalety pacientům. Zatím se jich do projektu přidalo 25! Děkujeme městům Kolín, Pelhřimov, Chrudim, Blansko, Jeseník, Strakonice, České Budějovice, Chomutov, Most, Děčín, Brno, Šumperk, Břeclav a dalším. Přehled všech měst a otevřených toalet naleznete zde.

děkujeme společnosti