06/11/2019

Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida v současné době postihuje v České republice více jak 55 tisíc pacientů. Počet nemocných přitom neustále narůstá, a to přibližně o 4 % ročně. Pozitivní však je, že během posledních pár desítek let zaznamenala léčba tohoto nepříjemného onemocnění obrovský pokrok. To s sebou přineslo nejen zvýšení kvality života pacientů, ale i jeho délky. Ve velké míře se na tomto úspěchu podílí také klinický výzkum, který může nabídnout nejnovější možnosti léčby tam, kde běžná léčba selhává. 

Klinika společnosti Synexus na Karlově náměstí v Praze mimo jiné pracuje na nových možnostech léčby v oblasti nespecifických střevních zánětů a v gastroenterologii obecně, momentálně je spouštěn projekt na léčbu erozivní ezofagitidy a eradikace helikobaktera pylori. Pacientům je také  klinika schopna poskytnout přístup k nejnovějším lékům ve 3. fázi hodnocení na Crohnovu nemoc i ulcerózní kolitidu. Pracoviště spolupracuje s pacientskou organizací – Pacienti IBD, stejně jako s gastroenterology z celé České republiky, aby mohla být u pacientů zachována návaznost léčby. Díky klinickým studiím, kterých můžete být součástí, pak výzkumní pracovníci získávají možnost hledat novější a lepší možnosti léčby do budoucna.

Pokud byste se o této klinické studii rádi dozvěděli více, neváhejte kontaktovat přímo kliniku Synexus v Praze na tel. č. 225 666 111. Je možné, že právě účast v klinické studii může být nejlepší cestou ke zlepšení Vašeho stávajícího zdravotního stavu a kvality života obecně. Na klinice si tým profesionálů váží účasti každého pacienta, což je určitě znát na přístupu – od usměvavé recepční až po vynikající péči s důrazem kladeným na Vaši spokojenost, práva a bezpečnost. Navíc jsou pacientům propláceny veškeré cestovní výdaje a pro ty, kteří se musejí dostavit nalačno, je zajištěna zdarma snídaně.

sponzorský příspěvek Ing. Jiří Bartoníček, MBA