30/07/2019

Více než 13 tisíc veřejných i neveřejných toalet naleznou nově na mapě České republiky uživatelé aplikace WC kompas. Tu si mohou zdarma stáhnout do svých chytrých telefonů. K vytvoření online mapy přivedly organizaci Pacienti IBD praktické zkušenosti pacientů s idiopatickými střevními obtížemi. Ani ve velkých městech totiž nelze mnohdy rychle a důstojně vyřešit základní lidské potřeby.

Vracíte se večer z akce a nevíte kam na toaletu? Jste s dětmi na procházce městem a potřebujete nutně na toaletu? WC kompas je aplikace, která na základě GPS lokace ukáže nejbližší toalety ve vašem dosahu. Kromě otevíracích hodin se v ní dozvíte, jak jsou toalety čisté, kolik se za ně platí a jestli jsou například bezbariérové.

“Naši pacienti poměrně často řeší nutnost návštěvy toalety. Snažili jsme se jim alespoň tuto situaci ulehčit a zároveň pomoci i široké veřejnosti. Veřejných toalet je totiž i ve větších městech žalostně málo a jejich úroveň není vždy dostačující,” říká předsedkyně organizace Pacienti IBD Martina Pfeiferová.

V online mapě toalet jsou zaznačené také speciální toalety, které jsou neveřejné, a jsou přístupné pouze pacientům, kteří vlastní WC kartu. K iniciativě se připojila například Policie ČR, která pacientům zpřístupnila toalety na svých služebnách. 

Stáhněte si zdarma aplikaci v App Store nebo Google Play a přidávejte toalety také!

Pro koho to je?

Aplikace slouží všem, kteří řeší problém kam na toaletu. Pomůže tedy osobám se zdravotním postižením, ale třeba i maminkám s dětmi či seniorům.

Jak to funguje?

Online mapa veřejných toalet WC kompas umožňuje všem uživatelům internetu, počítačů a mobilních zařízení nalézt nejbližší dostupné WC na základě jejich geografické polohy. Vkládat nové toalety a hodnotit ty, jež jsou v mapě zaneseny, může úplně každý.

WC karta

Trpíte nespecifickým střevním onemocněním? Byl vám diagnostikován dráždivý tračník? Jste stomik, celiak nebo pacient s postižením střev po operaci? Právě pro vás je určena WC karta. Její předložení vám pomůže s rychlejším zpřístupněním veřejných i neveřejných toalet. Podmínky používání a získání WC karty naleznete na www.wckarta.cz.