28/08/2020

V sobotu 22. srpna 2020 jsme připomněli Světový den IBD výletem vlastní historickou vlakovou soupravou.

Navzdory problémům, které nás letos potkaly (přesunutí akce z května na srpen kvůli coronaviru a změna původní parní lokomotivy za dieslovou kvůli velkému suchu a horku), jsme se sešli v krásném počtu cca 100 účastníků.

Trasa vedla z pražského Smíchovského nádraží do Hostivice a zpět. Po celou dobu byl učastníkům k dispozici bohatý raut s hudebním doprovodem v podání kytarové zpěvačky Lucie Palonciové. V Hostivici jsme strávili necelé 2 hodiny, kde jsme pro zájemce zřídili profizorní fotokoutek s rekvizitami (výpravka a retro železničářské sako s čepicí). Fotografovali jsme u historické lokomotivy, ale například i u historického vozu zvaného PIVÁK. Každý cestující také dostal malou pozornost ve formě fialových předmětů (píšťalka a motýlek na krk), retro vlakové jízdenky a IBD novin, které jsme k této příležitosti vydali.

Tématem letošního Svetového dne bylo IBD a práce. S využitím výše zmíněných rekvizit se tak mohli účastníci proměnit například ve výpravčí/ho nebo strojvůdce/kyni.

Fotografie z akce jsou k dispozici na tomto odkazu:  Fotogalerie vlak

Děkujeme všem účastníkům i sponzorům a zvlášťní poděkování patří Výtopně Zlíchov z.s. a ZABABA s.r.o, kteří nám historickou vlakovou soupravu pro tuto příležitost pronajali.