Datum akce: 20/01/2020 - Pondělí - 17:30 - 19:30
Místo konání: Malá Štěpánská, Malá Štěpánská 3, 3.patro, Praha

V říjnu jsme začali spolupracovat s psychoterapeutkou Mgr. Martinou Hazukovou, která vytvořila Terapeutickou skupinu pro pacienty s IBD. Od ledna spouštíme další sérii sezení. Jak probíhala první sezení se můžete podívat zde.

Terapeutická skupina je určena pro lidi s onemocněním střev, kteří mají zájem o porozumění svému prožívání, porozumění sobě a chtějí sdílet své zkušenosti s ostatními lidmi s podobnými zdravotními obtížemi. Skupina umožňuje větší nadhled na konkrétní situace a řešení daných problémů. Terapeutická skupina je vedena psychoterapeutem, ale hlavní obsah a témata přináší účastníci.

Skupina je založena na respektu, úctě a toleranci. Společně je vytvářeno bezpečné prostředí, ve kterém se každý může svobodně vyjadřovat s ohleduplností k ostatním účastníkům a jejich tématům. Terapeutická skupina je výjimečnou příležitostí k překonávání vlastních bariér a navazování vztahů, učení se mezilidské a respektující komunikace. Sdílení příběhů a zkušeností je příležitost k objevování vlastních řešení a vytváření názorů na vlastní situaci. Terapeutická skupina má max. 12 členů a vede ji jeden terapeut. Jeden skupinový běh obsahuje 10 setkání. Skupina se schází jednou za dva týdny. Délka setkání je 2 hodiny.

Cena: 1 setkání  300 Kč (200 Kč hradí spolek Pacienti IBD z.s., 100 Kč doplácí pacient)

Registrace do skupiny jsou možné nejpozději do 16. 1.  2020.

Terapeutická skupina probíhá ve spolupráci s pacientskou organizací Pacienti IBD a Klinickým a výzkumným centrem pro střevní záněty ISCARE.

Přihlásit se na akci

Rezervace jsou uzavřeny.