19/05/2020

V úterý 19. května 2020 připomínáme Světový den IBD, kdy upozorňujeme na Crohnovu chorobu a ulcerózní kolitidu, tj. onemocnění, která postihují v České republice téměř 60 tisíc lidí a více než 10 milionů lidí po celém světě.

Tématem letošního ročníku je IBD a práce! Více informací zde.

Každým rokem jsme tento den připomínali společnou akcí s pacientkami, pacienty a jejich rodinami. Vzhledem k aktuální koronavirové situaci jsme museli květnovou akci přesunout. Pokud bude situace příznivější, spustíme mediální kampaň a společně se sejdeme ke konci srpna 2020 (termín upřesníme, sledujte, prosím, naše webové a facebookové stránky).

A co jsme pro Vás na srpen přichystali? 

Letos  pojedeme z Prahy na společný výlet vlastní historickou vlakovou soupravou s parní lokomotivou. Výlet nám zpříjemní bohatý raut v jídelním voze, živý hudební doprovod a samozřejmě skvělá nálada spolucestujících. Zájemce vyfotografujeme ve fotokoutku s rekvizitami  – můžete se proměnit ve výpravčí/ho nebo třeba strojvůdce/strojvůdkyni. Nebudou chybět ani doplňky ve fialové barvě, která je symbolem IBD onemocnění a zdarma ji obdrží každý účastník.

Akce je pro členy se zaplaceným příspěvkem na rok 2020 zdarma. Ještě nejste členem? Přidejte se k nám vyplněním elektronického formuláře zde.

Držme si palce, ať jsme všichni zdraví a budeme si moci akcí užít, stejně, jako každý rok.