20/01/2024

Ve středu 17. 2. proběhlo první setkání svépomocné skupiny pacientů s ulcerózní kolitidou a Crohnovou chorobou. Skupina je určena pro lidi se střevními záněty a také pro rodiče mladých pacientů s IBD. Setkání zahájila Mgr. Michaela Brázdová, organizátorka skupiny, spolu s psycholožkou Mgr. Janou Mišelnickou. Paní psycholožka účastníkům pověděla více o stresu a o tom, jak ovlivňuje naše tělo i mysl.

Závěr přednášky byl vyhrazen prostoru pro jí vedenou relaxaci, kterou si všichni účastníci užili. Poté na přednášku navázal čas pro samotné povídání ve svépomocné skupině, kde měli všichni pod vedením Míši Brázdové prostor se představit a popovídat si o svých potížích, starostech, ale i radostech.

Celé setkání bylo prodchnuté vzájemnou podporou a příjemně strávenou další hodinou. Svépomocná skupina bude pokračovat v dalších měsících. Příští setkání se koná 14. 2. 2024 a přihlásit se na něj můžete zde. Skupina není vedena psychoterapeutem, neposkytuje psychoterapeutickou pomoc, ale slouží k vzájemné podpoře a sdílení právě pro IBD pacienty a také jejich rodiče, jsou-li v mladším věku.