“Online WC mapa WCkompas.cz” je projekt, jehož cílem je, podobně jako jinde ve světě, umožnit uživatelům Internetu a „chytrých telefonů“ nalézt nejbližší toaletu v případě akutní zdravotní komplikace. Online webová služba by měla umožňovat i uživatelské vkládání a hodnocení záznamů ostatních uživatelů.

Projekt podporují

Na tomto projektu spolupracujeme s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR, Ministerstvem zdravotnictví, a dalšími pacientskými organizacemi. Online WC mapa doplňuje a podporuje mezinárodní projekt Euroklíč.

Projekt sponzorsky podporuje firma TOI TOI, sanitární systémy, s.r.o. a firma Red Peppers.

Informační leták pro veřejnost o projektech WC karta a WC kompas

K projektům WC karta a WC kompas jsme připravili stručný informační leták pro veřejnost. Leták si můžete stáhnout (A4, PDF, cca 600 KB) a zapojit se do zlepšování informovanosti veřejnosti.

Aktuální stav projektu

K 1. 7. 2014 již práce na projektu pokročily – jsou připraven mapové podklady, testovací data a naprogramovány hlavní funkce služby. Dále pokračujeme s designem uživatelského rozhraní a testováním.

Hledáme sponzory a mediální partnery

Máte-li zájem podpořit tento projekt, kontaktujte předsedkyni spolek  PhDr. Martinu Pfeiferovou na  nebo na telefonu: 00420 773 209 320.

Sponzoři budou mít možnost prezentovat se na akcích spolek, jako je Světový den IBD nebo Svatováclavská pacientská konference. Jejich logo bude též na webu WC mapa a v informačních materiálech. Konkrétní podmínky budou dohodnuty v rámci jednání o spolupráci na projektu WC mapa.

WC mapy a aplikace ve světě

Mapa toalet není originální myšlenkou. Ve světě i u nás je několik projektů (webů i aplikací pro mobilní telefony), které mají snahu poskytnout podobnou službu. Rozhodli jsme se proto realizovat českou verzi mapy, protože si myslíme, že nejen mezi pacienty se střevními záněty bude mít užitečnou hodnotu.

Právě na uživatelích bude také záviset, jak bude služba fungovat a rozvíjet se, neboť budou mít možnost sami toalety zadávat. Věříme, že uživatelská základna motivovaných uživatelů z řad IBD pacientů bude aktivní a pomůže online WC mapu dále budovat.

Příklady podobných služeb ve světě: