Sdružujeme pacientky a pacienty s idiopatickými střevními záněty, více o nás zde.

I Vy se můžete stát členem spolku a za roční poplatek ve výši 200 Kč získáte WC kartu a už Vám neuniknou důležité informace a akce, které jsou pro naše členy zdarma.

Díky Vaší podpoře tu můžeme být pro Vás i ostatní pacienty, provozovat bezplatné poradny, tisknout odborné publikace, spolupracovat s médii, zvyšovat povědomí o IBD u veřejnosti a jiné.

Přidejte se k nám  a podpořte tak vzájemnou sounáležitost nás – pacientů s IBD.

 


 

A protože nám záleží na každém z Vás…

…PŘIPRAVILI JSME PROGRAM ČLENSKÝCH VÝHOD A BENEFITŮ

 

Příběh nemocné holky aneb má nejka ulcerózní kolitida – eBook od Kláry Habáňové

Životní příběh autorky je plný těžkých dnů s ulcerózní kolitidou, které se někdy zdají být nekonečné. V cestě jí pomáhá rodina a její milovaní, kteří také dostali v eBooku prostor sdílet svůj úhel pohledu. Stránky vám dodají sílu a inspiraci, jak pracovat s vlastní psychikou a nevzdat se.

POUZE PRO NAŠE ČLENY: sleva 20 % z aktuální ceny eBooku

Pro slevu vložte do objednávkového formuláře na webu https://klarahabanova.cz/pribeh-nemocne-holky/ slevový kód, který jste od nás obdrželi e-mailem. Pokud slevový kód nevíte, napište nám na .

V eBooku vás čeká:

 • Příběh mladé holky, která díky své nechtěné kamarádce, ulcerózní kolitidě, musela rychle dospět.
 • Spousta překvapivých momentů, kdy uvidíte, že nemoc střev umí pokaždé něčím překvapit.
 • 5 příběhů od těch nejbližších, kteří měli doma nemocnou dceru, ségru a přítelkyni.
 • Terapeutický deník, který vám pomůže začít pracovat nejen na svém fyzickém stavu, ale také na psychice.

Autorka knížky, Klára Habáňová, miluje psaní různých textů. Je to její terapie a také si psaním vydělává. Píše o svém životě v blogu https://klarahabanova.cz a natáčí videa na YouTube. Otevřeně mluví o vlastních zdravotních problémech. V současné době žije už 11 let spokojeně s pouchem a bez tlustého střeva. Nic jí nebrání cestovat, sportovat a být šťastná. Ulcerózní kolitida si ale vybrala svou daň na její psychice a plodnosti. Což jsou další témata článků v jejím blogu.

 

Apotek.cz  – internetová lékárna a drogistický e-shop

Nestůjte fronty v lékárnách a drogeriích, objednávka Vám bude doručena kurýrem bezpečně až k Vašim dveřím, nebo si ji vyzvednete v některém z 2 130 výdejních míst v ČR.

POUZE PRO NAŠE ČLENY: sleva 50 Kč při objednávce nad 500 Kč, navíc při objednávce nad 999 Kč doprava zdarma pro všechny zákazníky. Slevu 50 Kč nelze v rámci jedné objednávky sčítat.

Pro uplatnění slevy vložte do objednávky slevový kód, který jste od nás obdrželi e-mailem. Pokud ho nevíte, napište nám na .

 • volně prodejné léky, vitamíny, potravní doplňky
 • drogistické zboží (toaletní papír, vlhčené ubrousky, dezinfekce…) a kosmetika (krémy, odličovací tampony, dekorativní i opalovací přípravky, dentální hygiena a zubní kartáčky…)
 • péče pro děti (mléka, příkrmy, potřeby pro přebalování, dudlíky, lahvičky, krémy na opruzeniny, přípravky po zlepšení zažívání…)
 • péče pro maminky (tampony do podprsenky, porodnické vložky, těhotenské a kojící čaje a vitamíny, inkontinenční vložky, odsávačky mat. mléka,  chrániče prsních bradavek, péče o pokožku…)
 • veterinární léky, doplňky stravy a kosmetika (přípravky proti klíšťatům, na odčervení, šampony…)
 • zdravá výživa (tyčinky, sušené ovoce, luštěniny, obiloviny, náhradní sladidla…), výživa v nemoci (nutridrinky…) i pro sportovce (proteiny, sacharidy, vitamíny, nápoje, kreatin…)

 

Spinezio fyzioterapie (Praha) – léčba bolesti a péče o správný pohyb

Máte bolesti páteře, svalů nebo kloubů? Věděli jste, že Vaše problémy může způsobit i stres, napětí nebo špatná technika dýchání?

Rádi byste zkontrolovali vývoj Vašeho miminka nebo dítěte a hledáte vhodného terapeuta, nebo byste si jednou za čas rádi dopřáli kvalitní masáž?

Svěřte se odborníkům!

Ve Spinezio Vám profesionálové svého oboru poskytnou individuální péči s lidským přístupem a dostatkem času na každého klienta. Péči obohacují o vnímání energií a myšlenek, a tím se tento přístup stává naprosto unikátním.

POUZE PRO NAŠE ČLENY: sleva 15 % na všechny služby z ceníkových cen. Péče ve Spinezio není hrazená ze zdravotního pojištění a klienti si jí hradí samostatně. Lze u nás využít body z benefitních programů Benefity a BenefityPlus, Edenred (brzy také Flexi).

Pro uplatnění slevy uveďte slevový kód (při telefonické objednávce ho sdělte, přes rezervační systém ho napište do do poznámky), který jste od nás obdrželi e-mailem. Pokud ho nevíte, napište nám na .

Nabídka služeb:

 • fyzioterapie dětí – správný psychomotorický vývoj miminka, vadné držení těla, kompenzace sportovního zatížení,
 • fyzioterapie dospělých – akutní bolestivé svaly, chronické obtíže, péče po úrazech a operacích, fyzioterapie metody Ludmily Mojžíšové,
 • fyzioterapie sportovců a aktivních lidí,
 • masáže (záda, celé tělo),
 • semináře zaměřené na tělo, přetížení, stres a uvolnění – nabídka pro firmy/skupiny lidí, fyzioterapie ve firmě, spolupráce se sportovními kluby.

 

axonia.cz  – zdravotnické prostředky, potraviny pro zvláštní lékařské účely, doplňky stravy a kosmetika.

POUZE PRO NAŠE ČLENY: sleva 15 % z každé objednávky. Výhodné balíčky produktů. Doprava zdarma na výdejní místa Zásilkovny při každé objednávce. Doprava zdarma až k Vám domů při objednávce nad 2000 Kč.

Pro uplatnění slevy vložte do objednávky slevový kód, který jste od nás obdrželi e-mailem. Pokud ho nevíte, napište nám na 

Výběr z portfolia:

 • COLONUTRIN SR 500 mg (Potravina pro zvláštní lékařské účely) s obsahem butyrátu. Dietní léčba onemocnění tlustého střeva s postižením trofizmu střevní sliznice, např. idiopatické střevní záněty, divertikulární nemoc tračníku, syndrom dráždivého tračníku. Není vhodný jako jediný zdroj výživy. Musí používat pod lékařským dohledem.
 • Vitamín D3 Axonia OROFAST 1000 IU sublinguální sprej (Doplněk stravy) Patentovaná nanoemulze s mikrokapičkami vitamínu D3 pro rychlé vstřebávání přes sliznici pod jazykem, čímž se obchází střevní absorpce. 1000 IU/25 µg vitamínu D3 v jedné dávce. 150 dávek v lahvičce.
 • PRONTEVAQ (6 jednodávkových mikroklyzmat). Zdravotnický prostředek pro usnadnění vyprázdnění v případě zácpy, dráždivého tračníku, hemoroidů a fisur
 • PROKTIS-M (Rektální mast, rektální čípky). Zdravotnické prostředky pro podporu hojení anorekta, hemoroidy, proktitida, fisury, ragády, píštěle. Proktis M čisticí pěna pro každodenní perianální hygienu.
 • Další produkty pro intimní zdraví a hygienu, podporu plodnosti, hojení a léčbu jizev, podporu imunity, atd.

 

Příběhy českých superpotravin – kniha Veroniky Hanzlíkové

Knížka Příběhy českých superpotravin vás zahřeje na duši. Bude vám vyprávět dvacet pět příběhů o potravinách z našich luhů a hájů, ale také vám prozradí zajímavé souvislosti mezi jídlem a životem, nazvané Když jídlo mluví

POUZE PRO NAŠE ČLENY: sleva 20 %  z aktuální ceny

Pro uplatnění slevy vložte do objednávky slevový kód, který jste od nás obdrželi e-mailem. Cena se automaticky přepočítá, při potvrzení objednávky uvidíte celkovou cenu včetně poštovného/zásilkovného. Pokud slevový kód nevíte, napište nám na .

V knize najdete:
 • 25 příběhů, které vás vrátí do dětství a na prázdniny u babičky nebo na venkově.
 • Informace o prospěšných vitamínech, minerálech a látkách v našich českých a slovenských superpotravinách.
 • Stravovací tipy podle ročních období.
 • Zajímavosti z lidové moudrosti a lidového léčitelství.
 • Přes 50 receptů a tipů do kuchyně.

Autorka knížky, Veronika Hanzlíková, je výživová poradkyně a průvodkyně od těžkostí k harmonii těla a duše. V knížce čerpá ze svých znalostí potravinářství a biochemie, které vystudovala na VŠCHT. Knihou i blogem Veroniky na www.veronikahanzlikova.cz/blog se navíc prolínají její zkušenosti ze života s ulcerózní kolitidou, která ji provází od roku 2003. (V letech 2006 až 2010 dokonce v podobě pankolitidy. Dnes má dvě zdravé děti a je v dlouhodobé remisi bez léků).


Kurzyproradost.cz  – přinášejí od roku 2013 videokurzy, které vás v pohodlí domova vzdělají v oblastech, které Vás aktuálně zajímají, ale i podpoří nebo povzbudí ve vašich koníčcích a zájmech.

POUZE PRO NAŠE ČLENY: Sleva 500 kreditů (odpovídá cca částce 500 Kč).

Kredity se uplatňují v poměru podle výše ceny konkrétního kurzu a je možné je uplatnit na všechny videokurzy v nabídce.

Postup pro uplatnění slevy:

 • Nabídku kurzů zobrazíte zde. Pokud ještě nejste na Kurzyproradost.cz zaregistrován(a), aktivujte si zdarma členství přes Facebook nebo přes e-mail (klikněte na „Členství“ v pravém horním rohu a v rozbalené roletce zvolte položku „Získat členství“).
 • Po přihlášení ke svému účtu rozbalte pravou roletku v horním menu (rozbaluje se najetím na obrázek uživatele) a klikněte na položku „Uplatnit poukaz“. Zadejte slevový kód, který jsme Vám zaslali e-mailem v rámci Benefitního programu, a kliknutím na tlačítko „Použít kód“ načtěte 500 bonusových kreditů do svého účtu.

Kurzy pro radost realizují profesionální lektoři, kteří jsou jedničkami v daném oboru, a obsahují videa zdarma i podrobnější placené části. Naleznete zde i videokurz s názvem Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba – jak žít a jíst kvalitně.

Kurzy jsou dále zaměřené na:

 • kreativitu
 • technologie
 • osobní rozvoj
 • zdravý životní styl
 • byznys
 • kurzy pro děti a maminky

 

 


 

Nechali jsme vyrobit 700 roušek a náhubků z kvalitních českých látek, které jsme rozesílali pacientům v nouzi.

VŠICHNI NAŠI ČLENOVÉ DOSTALI ROUŠKY AUTOMATICKY DO SVÝCH SCHRÁNEK ZDARMA.

Tvoje rouška chrání mě, moje rouška chrání tebe!

 


 

Svatováclavská IBD konference pro cca 170 účastníků se koná každý rok ke konci září.

NAŠI ČLENOVÉ MAJÍ VSTUP ZDARMA (cena pro nečleny je 200 Kč).

 • celodenní program přednášek o IBD od lékařů a dalších odborníků
 • odborné poradny (právní, gastroenterologická, výživová…)
 • konferenční taška plná dárků a informačních materiálů od nás a našich sponzorů
 • kávové přestávky včetně občerstvení zdarma (káva, čaj, džusy, chlebíčky, sladké pečivo…)
 • oběd zdarma (polévka, hlavní chod – na výběr ze 2 jídel, nápoj)

 


Světový den IBD připomínáme akcí každý rok ke konci května.

NAŠI ČLENOVÉ MAJÍ VSTUP ZDARMA.

 • společná akce cca 200 pacientů a jejich rodin (např. 3 hodinová plavba lodí po Vltavě,  výlet historickou vlakovou soupravou, rodinný den v parku Ladronka…)
 • dárky od nás nebo od našich sponzorů
 • bohatý raut, hudební doprovod a dobrá nálada je samozřejmostí