29/05/2015

 

AKTUALIZOVÁNO 6. 5. 2015

Stejně jako v v minulých letech se i v roce 2015 připojíme k celosvětovému dni IBD, který u nás proběhne na více místech ČR a jehož cílem bude především rozšířit povědomí o IBD mezi veřejnost. 

6. 5. se uskutečnila tisková konference pro média, která oznámí konání Světového dne IBD 2015. Zástupci médií budou také informováni o ročním fungování spolek a jeho projektech WC kompas a WC karta. Tisková zpráva ke stažení (PDF, 250 KB)

 On line pozvanka SDIBD 2015

Informační kampaň ke Světovému dni IBD 2015

Od tiskové konference na začátku května bude probíhat Informační a „zvací“ kampaň na Světový den v regionální médiích (rozhlas, noviny) a na Facebooku.

Cílem kampaně bude pozvat veřejnost na 29. 5. do IBD center v jednotlivých regionech. Chceme se zaměřit na zvýšení povědomí a motivovat k včasné návštěvě lékaře a podpořit tak včasný záchyt diagnózy Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy. Důležité je také informovat mladé lidi, kteří jsou stále častějšími pacienty. 

 

29. 5. 2015 – Světový den IBD 2015

Hlavní část Světového dne IBD 2015 proběhne ve spolupráci s IBD centry v Praze
(ISCARE), Brně, Ostravě, Hradci Králové a Plzni. Pro veřejnost bude připraven lékař ke konzultaci. Samozřejmě budou k dispozici informační a propagační materiály.

Ve vybraných městech se připojí další doprovodné akce, které připraví místní IBD centra, dobrovolníci spolek a pacienti. 

Obou částí se samozřejmě zúčastní dobrovolníci – členové spolek Pacienti IBD, kteří budou pomáhat a zodpoví případné dotazy veřejnosti. 


Všechny informace naleznete na webu
dejsistrevadohromady.cz

 

O dalších podrobnostech budeme informovat v průběhu roku 2015. Pokud se chcete zapojit a pomoci s pořádání Světového dne IBD 2015, napište nám na e-mail: . Vaši pomoc velmi rádi uvítáme.