04/12/2014
  • Datum konání semináře: 4. 12. 2014
  • Čas konání semináře: 17:00
  • Místo konání semináře: Polská 15, Praha – Vinohrady, kancelář spolek Pacienti IBD a České ILCO

Přednášející

Seminář proběhne formou setkání pacientů a členů rodin. Za spolek Pacienti IBD bude přítomen Petr Hřích, pacient s UC. Chceme se podělit o zkušenosti pacientů a přispět k pohodovějšímu soužití.

Popis semináře

Nespecifické střevní záněty jsou chronickými onemocněními, které zasahují nejen pacienta, ale i jeho nejbližší rodinu. Vzplanutí nemoci, dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav se samozřejmě projevují na psychice pacienta. V takové situaci není snadné s pacienty komunikovat, proto bychom rádi toto téma více rozebrali a pokusili se najít nejlepší přístup.

Petr Hřích:

Vloni jsme s kolegyní Veronikou zkusili takové setkání a povídání o tom, jaké zkušenosti máme s UC (já od 19 let). Šlo nám o to, aby bylo vidět, že ačkoliv se s nemocí musí každý potýkat sám, tak všichni máme podobné zkušenosti a když si o tom promluvíme s někým, kdo je v tom také, nese se to lépe.

Letos na to zkusím navázat, protože mám pocit, že nemocní mají tu nemoc zvládnutou, promyšlenou, ví co a jak a nejbližší okolí by chtělo pomoci, ale cítí pocit bezmoci, nebo to naopak přehání z péčí. Ani jedno není OK. Vyzkoušel jsem si , když jsem pomáhal kamarádce s Crohnem.

Ale nebude to seminář, spíš by to mělo být povídání a výměna zkušeností. Jak to máte vy. Budete se taky moc zeptat na věci okolo spolek. Doufám, že se mi podaří domluvit se s MUDr. Radkinem Honzákem což je moc fajn a vtipný psychoterapeut, aby se na nás přišel podívat a něco málo k tomu kdyžtak řekl. Mělo by to být také seznámení pro ty, kteří by třeba pak chtěli chodit na podobná pravidelná setkání. Bohužel pan doktor Honzák nepřijde. Setkání s ním uskutečníme v roce 2015.

No a nakonec se taky budete moci podívat do nových prostor na Vinohradech, kde budou nově od roku 2015 probíhat semináře a kde bude mít spolek Pacienti IBD kancelář, kde jste všichni vítáni. Jsme tam spolu se spolekmi, která pomáhají stomikům.

Registrace na akci byla ukončena. Vzhledem k několika volným místům se však můžete registrovat přímo na místě ještě před akcí.