15/01/2014

Světový den IBD 2014 v ČR

V sobotu 24. května 2014 se členové a příznivci Občanského spolek pacientů  s idiopatickými střevními záněty (Pacienti IBD) sejdou na pražské Ladronce u příležitosti Světového dne IBD.

Ruličky jako symbol 

V tento den se již podruhé pokusíme shromáždit co největší množství ruliček od toaletního papíru jako symbol závažnosti našeho onemocnění. Shromážděné ruličky budou spočítány a vytvoříme z nich objekt (dle návrhů pacientů),  který by měl symbolizovat naše každodenní problémy.

Evropská federace spolek pro Crohnovu chorobu a ulcerózní kolitidu vyhlásila 19. květen Světovým dnem idiopatických střevních zánětů. Česká pacientská organizace si připomene tento den dne 24. května 2014 a vyzývá všechny pacienty a příznivce spolek, aby se připojili ke sběru ruliček a podpořili tak činnost naší organizace a tím vyjádřili sounáležitost s posláním naší organizace.

Sběr ruliček bude probíhat v celé České republice a díky podpoře lékařů z Pracovní skupiny pro idiopatické střevní záněty a dalších gastroenterologů a zdravotních sester budou sběrná místa (v podobě plastových kontejnerů označených samolepkou) umístěna v centrech biologické léčby a ve vybraných gastroenterologických ambulancích. Z těchto míst zajistíme i svoz ruliček.

SD_2014_samolepka_A5

 

Kde odevzdávat ruličky a svoz většího množství ruliček mimo zdravotnická zařízení 

Ruličky lze odevzdávat ve vybraných zdravotnických zařízeních, konkrétně v IBD centrech v ČR.

V případě, že sesbíráte větší množství ruliček, kontaktujte nás prosím mailem:

nebo telefonicky +420 773 209 320 a domluvíme svoz individuálně.

Sběr bude ukončen dne 10. května 2014.

V případě, že se akce zúčastníte osobně, můžete přivést své ruličky sebou. Vstupenkou na tuto akci je alespoň jedna rulička, přičemž ohodnoceni budou tři sběratelé, kteří přímo na akci přivezou jejich největší počet. 

Sbírejte s námi a přijďte nás podpořit!