30/04/2015

Chceme podpořit mladé pacienty s IBD, protože často z vlastních zkušeností víme, že onemocnění komplikuje období dospívání, způsobuje sociální izolaci a negativně ovlivňuje nejen zdravotní stav, ale především duševní pohodu mladých lidí.

Zapojení pacientů

Veškerá účast pacientů je dobrovolná a podpora pacientské organizace funguje na základě dohody, resp. na žádosti samotných pacientů, kteří jsou hybnou silou a sami nejlépe vědí, co je trápí a s čím potřebují pomoci.

Konkrétní podpora pacientské organizace

Rádi nabídneme informační servis a možnost potkávat se s dalšími pacienty, kteří chápou situaci a mohou nabídnout porozumění i radu.

Nabízíme vám:

  1. informační portál – www.crohn.cz s radami pro mladé pacienty, informace e-mailem zaměřené na mladé pacienty

  2. společná podpora, předávání kontaktů, osobní i online diskuze

  3. organizaci, podporu a zázemí pro setkávání pacientů (společné neformální aktivity např: výlety, návštěvy kulturních akcí, společnou zábavu – bowling, piknik)

  4. podpora při organizování pacientských happeningů a informačních kampaních

  5. zapojení do mezinárodních aktivit mladých pacientů v Youth EFCCA Group, včetně účasti na mezinárodních akcí.

Jak mohou pomoci pacienti

Budeme rádi, pokud se postupně najdou mladí pacienti, kteří by za naši organizaci komunikovali s ostatními mladými nemocnými, organizovali jejich setkání, případně se účastnili mezinárodních akcí.

Pojďme začít!

Neformální setkání uspořádáme poprvé v květnu nebo červnu 2015 v Praze. Uvědomujeme si, že pacienti jsou z celé ČR, a proto plánujeme i návštěvy v regionech.

Úvodní setkání nemá pevný program. Nejprve se seznámíme a popovídáme si. Chceme se od vás dozvědět co nejvíce informací o tom, co vás zajímá a trápí, abychom mohli naplánovat další činnost.

Máte-li zájem o účast na setkání, napište e-mail na: .  Připojte krátký medailonek o sobě, odkud jste a kdy se vám hodí setkání.

Těšíme se na Vás! Ondra, Lucka a Petr