04/09/2014

Dobrý den,

rád bych vám zaslal svůj příběh s IBD onemocněním a zároveň tím podpořil všechny vaše členy, kteří s touto nepříjemnou nemocí zápasí.

Onemocněl jsem na konci osmé třídy základní školy, kdy jsem měl stále zvýšenou teplotu a vysokou sedimentaci. Prodělal jsem řadu vyšetření (ultrazvuk, rentgen, atd.) a strávil 14 dní v nemocnici. Po čtrnácti dnech mě poslali na kolonoskopii a zjistili mi, že mám podezření na kolitidu (později se ukázalo, že je to Crohn).

Byly to zlé časy, na které velmi nerad vzpomínám, střídali se dny, kdy mi bylo „dobře“ a dny, kdy jsem měl krvácivé průjmy a hrozné křeče do břicha. Užíval jsem Asacol 400 a Prednison 50 Mg po kterém jsem natékal v obličeji a měl stále hlad. Později mi předepsali místo Prednisonu Imuran.

Na časté průjmy jsem si pomalu zvykl a přišlo mi to, jako každodenní součást života. Vše se pomalu uklidnilo tak po dvou až třech letech léčby, kdy jsem šel na střední školu. Nyní jsem dokončil střední školu a chystám se na vysokou školu.

Stále užívám Asacol nyní už 800 a k tomu Imuran každý den, tedy pokud zrovna nezapomenu a raduji se z každého nového dne.

Chtěl bych tímto povzbudit maminky všech dětí, které mají toto onemocnění a říct jim, že jednou jejich děti budou moci žít plnohodnotný život jako každý jiný a hlavně jim dodal sílu k dalšímu boji, neboť bez podpory celé rodiny, bych to nedal.
Jirka