13/05/2013

20 let je dlouhá doba. Ale 20 let existence spolek dobrovolníků, to už je doba úctyhodná! A právě tolik roků svého fungování slaví v těchto dnech naše sesterská organizace na Slovensku. 

Jmenuje se Slovak Crohn Club a výročí založení si připomněla o prvním letošním květnovém víkendu slavnostním setkáním členů a hostů v malebném prostředí chráněné krajinné oblasti Malé Karpaty. Do Častej-Papierničky, což je rekreační zařízení ležící asi 40 km od Bratislavy, pozvali organizátoři také zástupce IBD spolek z Rakouska, Chorvatska, Slovinska i České republiky, a nebýt zdravotních komplikací a hospitalizace, byl by na místo dorazil i předseda Evropské federace spolek pro ulcerózní kolitidu a Crohnovu nemoc EFCCA Marco Greco.

Bohatý program celé akce zahrnoval pracovní aktivity i oddech. Součástí setkání bylo Valné shromáždění SCC, odborné přednášky (s tématem Nové možnosti léčby IBD vystoupil i Prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc.), ale také křest nové knihy „Život s Crohnovou chorobou a ulceróznou kolitídou“ kolektivu autorů pod vedením doc. Tibora Hlavatého. Pro všechny zúčastněné byla připravena prohlídka nedalekého téměř 800 let starého hradu Červený Kameň, zahraniční hosty pak organizátoři provedli i po zajímavých místech hlavního města Slovenska.

Máte-li chuť, můžete si alespoň na několika fotografiích přiblížit atmosféru slavnostního setkání SCC 2013 a těšit se spolu s námi na to, že za patnáct let i nás čeká oslava 20. výročí založení Občanského spolek pacientů s IBD. 

Účastníci setkání k 20. výročí SCC 

dort k oslavě 20let SCC

Skupinové foto 20. výročí SCC

Priority!